Komunikat Warzywniczy PROCAM z dnia 28.04.2022

Siewy cebuli jak i nasadzenia dymki na ukończeniu, zatem czas również na zabieg herbicydami doglebowymi - opisywalismy je we wczesniejszym komunikacie.

WIĘCEJ INFORMACJI

ALTERNATYWA DLA TRADYCYJNEGO AZOTU W UPRAWIE WARZYW

 Uprawa pól i siewy warzyw ruszyły na pełną skalę. Mimo nienajwyższych temperatur oraz braku opadów, przywitaliśmy się z wiosną. Z jednej strony sprzyjające warunki do prac polowych, z drugiej zaś odczuwamy pewien niepokój związany z obecną sytuacją, przekładającą się bezpośrednio na produkcję rolną - w tym warzyw. Sytuacja na rynku nawozowym jest bardzo nieprzewidywalna, informacje o wysokich cenach nawozów prześcigają się z tymi o ich braku dostępności. Firma PROCAM znana jest z wprowadzania na rynek innowacji, ale tylko takich których skuteczność potwierdzona jest kilkuletnimi badaniami. Jednym z takich rozwiązań jest AZOTOPOWER, produkt od Naszego partnera, firmy Bio-Lider. Preparat ten zawiera dwa rodzaje bakterii - Azotobacter i Arthrobacter.Bakterie te redukują azot atmosferyczny do form dostępnych dla rośliny w dawce 15-50 kg/ha.

WIĘCEJ INFORMACJI

Herbicydy doglebowe - marchew/pietruszka

   Wiosna, przynajmniej ta kalendarzowa jest z nami od kilku dni jednak brak opadów jak i nocne przymrozki w zdecydowanej większości kraju nie pozwalają o sobie zapomnieć. Producenci warzyw gruntowych którzy jak widzimy już z zapałem zaczynają siew, również planują zabiegi herbicydowe doglebowe, by utrzymać plantacje odchwaszczone w pierwszych fazach wzrostu rośliny uprawnej. Jakie mamy dostępne rozwiązania w tym sezonie ?

WIĘCEJ INFORMACJI

Okres przed zbiorami oraz zbiory warzyw polowych

Cebula już została zebrana. W technologii przechowalniczej tego warzywa  bardzo istotne jest  zasychanie szyjek cebuli po wykopaniu oraz nie dopuszczenie do infekcji bakterii, grzybów w materiale przechowywanym.

WIĘCEJ INFORMACJI

Komunikat Warzywniczy PROCAM 13 z dnia 31.08.2021

Przed nami główny sezon zbioru rożnych gatunków warzyw, głównie pod jesienne zapotrzebowanie zakładów przetwórczych.

WIĘCEJ INFORMACJI

Komunikat Warzywniczy PROCAM z dnia 31.08.2021

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka Komunikatu Warzywniczego od Sławomira Mechackiego z firmy Procam. Dziś porozmawiamy o tym, jak polepszyć plon i jakość warzyw przed zbiorami.

WIĘCEJ INFORMACJI

Komunikat warzywniczy Procam z dnia 19.08.2021

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka Komunikatu Warzywniczego od Sławomira Mechackiego z firmy Procam z dnia 19 sierpnia. Dziś porozmawiamy o tym jak należy poprawić jakość warzyw w polu, aby dobrze przechowywały się zimą.

WIĘCEJ INFORMACJI

Komunikat warzywniczy Procam z dnia 16.06.2021

Ochrona herbicydowa w uprawie warzyw zwłaszcza w bieżącym sezonie sprawia wiele problemów. Nierówne wschody i zmienna pogoda zmusza nas do niestandardowych rozwiązań. Więcej informacji w załączonym komunikacie.

WIĘCEJ INFORMACJI

Komunikat Warzywniczy PROCAM z dnia 17.06.2021

Niebezpieczeństwo ze strony szkodników/chorób roślin warzywnych w II dekadzie czerwca.

Rośliny cebulowe (cebula z siewu, cebula z dymki, por)

WIĘCEJ INFORMACJI

Komunikat warzywniczy PROCAM z dnia 04.06.2021

Kukurydza ma bardzo szerokie zastosowania - w najnowszym komunikacie warzywniczym PROCAM skupiamy się na kukurydzy cukrowej.

WIĘCEJ INFORMACJI

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) więcej informacji

Serwis nie zbiera w sposób automatyczny informacji, za wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies, które niezbędne są do rozpoznawania użytkowników, zapamiętywania ustawień, przetrzymywania parametrów sesji, lepszego dopasowania Serwisu do użytkowników. Jeśli zapoznałeś się z tą informacją kliknij ZAMKNIJ

Zamknij