Okres przed zbiorami oraz zbiory warzyw polowych

Cebula już została zebrana. W technologii przechowalniczej tego warzywa  bardzo istotne jest  zasychanie szyjek cebuli po wykopaniu oraz nie dopuszczenie do infekcji bakterii, grzybów w materiale przechowywanym.

WIĘCEJ INFORMACJI

Komunikat Warzywniczy PROCAM 13 z dnia 31.08.2021

Przed nami główny sezon zbioru rożnych gatunków warzyw, głównie pod jesienne zapotrzebowanie zakładów przetwórczych.

WIĘCEJ INFORMACJI

Komunikat Warzywniczy PROCAM z dnia 31.08.2021

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka Komunikatu Warzywniczego od Sławomira Mechackiego z firmy Procam. Dziś porozmawiamy o tym, jak polepszyć plon i jakość warzyw przed zbiorami.

WIĘCEJ INFORMACJI

Komunikat warzywniczy Procam z dnia 19.08.2021

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka Komunikatu Warzywniczego od Sławomira Mechackiego z firmy Procam z dnia 19 sierpnia. Dziś porozmawiamy o tym jak należy poprawić jakość warzyw w polu, aby dobrze przechowywały się zimą.

WIĘCEJ INFORMACJI

Komunikat warzywniczy Procam z dnia 16.06.2021

Ochrona herbicydowa w uprawie warzyw zwłaszcza w bieżącym sezonie sprawia wiele problemów. Nierówne wschody i zmienna pogoda zmusza nas do niestandardowych rozwiązań. Więcej informacji w załączonym komunikacie.

WIĘCEJ INFORMACJI

Komunikat Warzywniczy PROCAM z dnia 17.06.2021

Niebezpieczeństwo ze strony szkodników/chorób roślin warzywnych w II dekadzie czerwca.

Rośliny cebulowe (cebula z siewu, cebula z dymki, por)

WIĘCEJ INFORMACJI

Komunikat warzywniczy PROCAM z dnia 04.06.2021

Kukurydza ma bardzo szerokie zastosowania - w najnowszym komunikacie warzywniczym PROCAM skupiamy się na kukurydzy cukrowej.

WIĘCEJ INFORMACJI

Komunikat Warzywniczy PROCAM z dnia 28.05.2021/II

Sytuacja na polach warzyw uprawianych z siewu wprost do gruntu w ostatnim czasie częściowo poprawiła się, aczkolwiek zdarzają się plantacje cebuli i marchwi, gdzie odnotowaliśmy znaczne opady deszczu prowadzące do zaskorupienia gleby w wyniku czego mamy słabsze wschody, jest problem z obsadą na polu. Opóźnienie wegetacji mamy na poziomie ok 2-3 tygodni. Cebula uprawiana z siewu, której w tym sezonie jest mniej posiane jest z złej kondycji, a na polach w zależności od rodzaju gleby i terminu siewu mamy fazę od szpilkowania do 2 liści właściwych.

WIĘCEJ INFORMACJI

Komunikat Warzywniczy PROCAM z dnia 28.05.2021

Wyjątkowo zimny maj … W zależności od rejonu średnia temperatura w miesiącu wyniosła od 12,4 do 13°C, temperatura gleby 21 maja wynosiła średnio 13°C. Nic więc dziwnego, 
że obserwujemy ogromne opóźnienie wegetacji.

WIĘCEJ INFORMACJI

Komunikat Warzywniczy PROCAM z dnia 26.05.2021

Jak skutecznie walczyć z nicieniami glebowymi?
Zapraszamy do wysłuchania kolejnego komunikatu warzywniczego. Tematem dzisiaj jest aktualna sytuacja na polach marchwi oraz temat szkodliwych nicieni glebowych.

WIĘCEJ INFORMACJI

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) więcej informacji

Serwis nie zbiera w sposób automatyczny informacji, za wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies, które niezbędne są do rozpoznawania użytkowników, zapamiętywania ustawień, przetrzymywania parametrów sesji, lepszego dopasowania Serwisu do użytkowników. Jeśli zapoznałeś się z tą informacją kliknij ZAMKNIJ

Zamknij