Komunikat warzywniczy Procam z dnia 16.06.2021

Ochrona herbicydowa w uprawie warzyw zwłaszcza w bieżącym sezonie sprawia wiele problemów. Nierówne wschody i zmienna pogoda zmusza nas do niestandardowych rozwiązań. Więcej informacji w załączonym komunikacie.

WIĘCEJ INFORMACJI

Komunikat Warzywniczy PROCAM z dnia 17.06.2021

Niebezpieczeństwo ze strony szkodników/chorób roślin warzywnych w II dekadzie czerwca.

Rośliny cebulowe (cebula z siewu, cebula z dymki, por)

WIĘCEJ INFORMACJI

Komunikat warzywniczy PROCAM z dnia 04.06.2020

Kukurydza ma bardzo szerokie zastosowania - w najnowszym komunikacie warzywniczym PROCAM skupiamy się na kukurydzy cukrowej.

WIĘCEJ INFORMACJI

Komunikat Warzywniczy PROCAM z dnia 28.05.2021/II

Sytuacja na polach warzyw uprawianych z siewu wprost do gruntu w ostatnim czasie częściowo poprawiła się, aczkolwiek zdarzają się plantacje cebuli i marchwi, gdzie odnotowaliśmy znaczne opady deszczu prowadzące do zaskorupienia gleby w wyniku czego mamy słabsze wschody, jest problem z obsadą na polu. Opóźnienie wegetacji mamy na poziomie ok 2-3 tygodni. Cebula uprawiana z siewu, której w tym sezonie jest mniej posiane jest z złej kondycji, a na polach w zależności od rodzaju gleby i terminu siewu mamy fazę od szpilkowania do 2 liści właściwych.

WIĘCEJ INFORMACJI

Komunikat Warzywniczy PROCAM z dnia 28.05.2021

Wyjątkowo zimny maj … W zależności od rejonu średnia temperatura w miesiącu wyniosła od 12,4 do 13°C, temperatura gleby 21 maja wynosiła średnio 13°C. Nic więc dziwnego, 
że obserwujemy ogromne opóźnienie wegetacji.

WIĘCEJ INFORMACJI

Komunikat Warzywniczy PROCAM z dnia 26.05.2021

Jak skutecznie walczyć z nicieniami glebowymi?
Zapraszamy do wysłuchania kolejnego komunikatu warzywniczego. Tematem dzisiaj jest aktualna sytuacja na polach marchwi oraz temat szkodliwych nicieni glebowych.

WIĘCEJ INFORMACJI

Komunikat Warzywniczy PROCAM z dnia 17.05.2021

PAPRYKA TUNELOWA I INNE UPRAWY POD OSŁONAMI

Wzrost warzyw uprawianych pod osłonami jest mocno opóźniony. Produkcja w tunelach starego typu często prowadzona jest w monokulturze, a stanowiska „zmęczone fuzariozami” wymagają odkażania Basamidem, który jest biegiem skutecznym, jednak wyniszczającym życie biologiczne. Po zastosowaniu Basamidu, gdy ustąpi już jego działanie należy „zaszczepić glebę” przyjaznymi mikroorganizmami stosując Bio-Gen Rewital1 l/ha. 

WIĘCEJ INFORMACJI

Komunikat Warzywniczy PROCAM z dnia 04.05.2021

Trudne warunki pogodowe, sezon siewu i sadzenia warzyw w pełni.

WIĘCEJ INFORMACJI

PROCAM Alert z plantacji cebuli ozimej-prezentuje specjalista ds. warzyw Sławomir Mechacki.

Na co zwrócić uwagę uprawiając cebule ozimą, o tym dowiedzą się Państwo z warzywniczego PROCAM Alert.
Nowoczesny adiuwant Hurricane Soil zastosowano w technologii herbicydowej. W technologi nie zabrakło innowacyjnego preparatu mikrobiologicznego BaktoTARCZA W z firmy BIO-Lider, a także biostymulatora Improver. Do nawożenia zastosowano nawóz Elixir Supreme Zapraszamy do kontaktu z Doradcami PROCAM

 

WIĘCEJ INFORMACJI

Kwiecień plecień… W tym miesiącu duża huśtawka pogodowa

Kwiecień plecień… W tym miesiącu duża huśtawka pogodowa. W weekend letnia pogoda, a następnego dnia iście jesienno-zimowa aura. Na terenie całego kraju notujemy duży rozrzut temperatur. Nasze stacje pogodowe w przeciągu 24 godzin zarejestrowały spadek średnich wartości od 18,3°C do 6,8°C (na wschodzie kraju spadek nawet do 3,2ºC).

WIĘCEJ INFORMACJI

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) więcej informacji

Serwis nie zbiera w sposób automatyczny informacji, za wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies, które niezbędne są do rozpoznawania użytkowników, zapamiętywania ustawień, przetrzymywania parametrów sesji, lepszego dopasowania Serwisu do użytkowników. Jeśli zapoznałeś się z tą informacją kliknij ZAMKNIJ

Zamknij