Komunikat sadowniczy PROCAM 15 z 17.11.2023

Tym razem ostatni tegoroczny komunikat sadowniczy dla roślin drzewiastych, nakręcony spontanicznie w nietypowej scenerii spotkania Andrzejkowego.

WIĘCEJ INFORMACJI

Horti Procam: moment na zastosowanie nawozów i odżywek które będą wspomagać pąka na przyszły rok.

Odwiedziliśmy Krzysztofa Gotfryda, Ostrołęka pow. Sandomierski podczas zbiorów w sadzie. Wielu sadowników zakończyło zbiory w swoich sadach dlatego jest to odpowiedni moment, aby zastosować nawozy zawierające miedź jak i odżywki które będą wspomagać pąka na przyszły rok.
Zapraszamy do oglądania.

WIĘCEJ INFORMACJI

Komunikat Jagodowy PROCAM - 18.08.2023

JAGODNIKI na terenie całego kraju wyglądają bardzo zróżnicowanie. Biorąc to pod uwagę, nie da się stworzyć krótkich i precyzyjnych komunikatów dla każdego.

WIĘCEJ INFORMACJI

Komunikat Jagodowy PROCAM 09 z 17.08.2023

JAGODNIKI na terenie całego kraju wyglądają bardzo zróżnicowanie. Biorąc to pod uwagę, nie da się stworzyć krótkich i precyzyjnych komunikatów dla każdego. Poniższe zalecenia są tylko podpowiedziami, które należy dostosować do własnych sytuacji. Należy dalej LUSTROWAĆ PLANTACJE POD KĄTEM WYSTĘPOWANIA SZKODNIKÓW.
 

WIĘCEJ INFORMACJI

Komunikat sadowniczy PROCAM 14 z 10.08.2023

Mamy coraz bliżej do zbioru jabłek i gruszek i musimy zacząć działać w kierunku ochrony i przygotowania owoców do zbioru i ich przechowywania. Nie możemy zaniedbać także ochrony przed szkodnikami. O tym i kilku innych sprawach posłuchajcie Państwo w przygotowanym komunikacie.

WIĘCEJ INFORMACJI

Komunikat Sadowniczy PROCAM z dnia 08.08.2023

LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ NIŻ LECZYĆ - w komunikacie poruszamy następujące zagadnienia:

  • Zagrożenia ze strony chorób patogenicznych i fizjologicznych. 
  • Występowanie szkodników i zalecenia związane z ich zwalczaniem.
  • Podtrzymywanie owoców przed opadaniem z drzew. 
  • Zabiegi pozbiorcze w sadach pestkowych. 
  • Zabiegi przedzbiorcze poprawiające wybarwiane się jabłek. 
  • Zabiegi przedzbiorcze poprawiające jakość pozbiorczą jabłek i gruszek.
WIĘCEJ INFORMACJI

Komunikat Sadowniczy PROCAM z dnia 21.07.2023

Sytuacja w sadach na terenie całego kraju jest obecnie zróżnicowana. Wielu sadowników skarży się na brak opadów, a inni martwią się kolejnym zmyciem oprysku przez kolejny deszcz.

WIĘCEJ INFORMACJI

Komunikat sadowniczy PROCAM 13 z 20.07.2023

W sadach pomimo tego, że w zasadzie jesteśmy po okresie najintensywniejszej ochrony, to nadal mamy wiele do zrobienia. W wielu miejscach doszło do zmycia preparatów przez deszcze. Skutkiem tego, rośliny i ich owoce nie są dostatecznie zabezpieczone przed chorobami i szkodnikami.

WIĘCEJ INFORMACJI

Komunikat Jagodowy PROCAM z dnia 12.07.2023

SYTUACJA W JAGODNIKACH na terenie całego kraju jest zróżnicowana. Zbiory truskawek w większości przypadków dobiegły końca. W przypadku porzeczek zbiory się rozpoczęły, ale towarzyszy temu rozgoryczenie z powodu bardzo niskich cen.

WIĘCEJ INFORMACJI

Komunikat Jagodowy PROCAM 08 z 06.07.2023

Jesteśmy na etapie końca zbiorów truskawek, a to sugeruje szereg działań pozbiorczych. Z kolei porzeczki są w fazie początków zbiorów, a zabiegi z racji pochylenia się gałęzi w międzyrzędzia są coraz bardziej utrudnione. Maliny letnie już owocują pełną parą, a maliny jesienne są w coraz bardziej zaawansowanym rozwoju generatywnym.

WIĘCEJ INFORMACJI

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) więcej informacji

Serwis nie zbiera w sposób automatyczny informacji, za wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies, które niezbędne są do rozpoznawania użytkowników, zapamiętywania ustawień, przetrzymywania parametrów sesji, lepszego dopasowania Serwisu do użytkowników. Jeśli zapoznałeś się z tą informacją kliknij ZAMKNIJ

Zamknij